ZADZWOŃ DO NAS: + 48 22 699 99 09

Skuteczne praktyki w obsłudze klienta e-commerce

Skuteczna obsługa klienta w e-commerce

Żyjemy w czasach gdzie klient ma świadomość wyrażenia swojej opinii (pozytywnej lub negatywnej) na temat produktu lub usługi w różny sposób, za pomocą różnych kanałów komunikacji. Tweet, opinia na blogu czy portalu społecznościowym może dotrzeć do tysięcy odbiorców w bardzo krótkim czasie, skutkując pozytywnym lub negatywnym wpisem. Jeden negatywny komentarz może spowodować znaczące szkody w postrzeganiu danej marki czy firmy. Dlatego tak ważne jest zapewnienie najlepszej obsługi klienta, co powinno być na stałe wpisane w strategię prowadzenia Twojego biznesu.

Jeśli zapewnimy obsługę klienta na wysokim poziomie zyskamy zadowolonych klientów oraz pozyskamy nowych użytkowników Naszych produktów lub usług.

1. Postaw na wielokanałową obsługę klienta

system ticketowy - e-mail

Wielokanałowe rozwiązania (omnichannel) łączą w jednym systemie różne dostępne formy kontaktu klienta z firmą, dzięki temu w zoptymalizowany sposób skupiamy się na rozwiązaniu spraw klientów w najkrótszym i najskuteczniejszy sposób.

Jeśli udostępniamy klientom różne formy kontaktu takie jak: telefon, e-mail, formularz internetowy, sms, portale społecznościowe powinniśmy dysponować narzędziami, które pozwolą nam na sprawne poruszanie się pomiędzy poszczególnymi źródłami kontaktu.

E-mail

system ticketowy - sms
Wirtualne Call Center - Bazy Danych - Wsparcie | Debesis

SMS

Telefony

Formularz

</>

API

Formularze

2. Automatyzuj obsługę klienta

Każdego dnia wykonujemy powtarzające się czynności, które powodują, że Nasza praca może wydawać się monotonna a co za tym idzie mało efektywna.  A co jeśli można część z Naszych prac wykonywać w sposób automatyczny? Nie zawsze jest to możliwe, ale wszędzie, gdzie można to zrobić oszczędzamy czas i pieniądze. Poniżej znajdziesz kilka przykładów jak nowoczesne technologie usprawniają pracę i obsługę klienta poprzez wprowadzoną automatyzację procesu obsługi klienta.

Automatyczna dystrybucja wiadomości / zgłoszeń od klientów.

Automatyczne kategoryzowanie spraw od klientów.

Automatyczna informacja o zarejestrowanej w systemie sprawie.

Automatyczne powiadomienia wewnątrz systemu.

Automatyczna zmiana statusu zgłoszenia.

Automatyczne scalanie spraw o takim samym temacie.

3. Uporządkuj obsługę klienta

Jak to zrobić? Należy gromadzić wszystkie dane na temat klientów, ich zgłoszeń, zamówień czy problemów w jednym miejscu w usystematyzowanej formie. Pracując nad sprawą (mailem, ofertą, zamówieniem) mamy do dyspozycji wachlarz możliwości kontaktu z klientem: wysłanie maila, telefon, SMS, tworzenie i wysłanie dokumentów. Wszystkie aktywności są rejestrowane i zachowane w historii kontaktu. Także z jednego miejsca powinniśmy mieć możliwość komunikacji z klientem każdym z dostępnych sposobów komunikacji.

historia obsługi zgłoszenia
system ticketowy

4. Spersonalizowana obsługa klienta

Czy kiedykolwiek spotkałeś się z sytuacją kiedy wchodząc do ulubionego sklepu stacjonarnego lub internetowego jesteś witany po imieniu? Sprzedawca/sklep wie co lubisz i pod Ciebie przygotowuje ofertę? Jak się wtedy czujesz, miło, prawda?

Jak wykazują badania ponad 90% konsumentów wskazuje, że personalizacja ma znaczący wpływ na preferencje zakupowe.

Dlatego też tak istotne jest wykorzystywanie wszelkich dostępnych informacji na temat danego klienta w procesie jego obsługi.
Nowoczesne systemy obsługi klienta kierują klientów do pracowników, którzy rozpoczęli z klientem daną sprawę, co sprawia, że klient ma świadomość osobistego i szybkiego kontaktu z pracownikiem.

Systemy obsługujące klientów w sposób automatyczny także pozwalają na zachowanie spersonalizowanej obsługi, najlepszym przykładem są automatyczne powiadomienia (w przypadku zmiany statusu sprawy, nowej informacji do klienta), gdzie są wykorzystywane "tagi" z danymi klienta, np. imię.


ticket system

5. Pracuj na jednym systemie dzięki integracjom

Każda firma zazwyczaj korzysta z kilku różnych rozwiązań systemowych: centrala telefoniczna, crm, platformy sprzedażowe (np. Allegro), systemy komunikacji, itp. Do skutecznej obsługi klienta potrzebujesz tylko części informacji z każdej z tych platform. Nowoczesne rozwiązania oferują możliwości integracji z różnymi innymi systemami poprzez API.
Dzięki temu w jednym miejscu masz dostęp do niezbędnych informacji co pozwala na skuteczną obsługę klienta, ponadto po zakończonym kontakcie system przekaże odpowiednie informacje do zewnętrznych platform.

6. Oferuj całodobową pomoc

Większość klientów woli mieć zapewnioną możliwość całodobowego kontaktu z firmą. Istnieje kilka możliwości zapewnienia tej usługi, mogą to być systemy komunikacji telefonicznej, pozwalające na:

- przekierowanie połączeń do nocnego działu obsługi klienta,

- pozostawienie wiadomości głosowej przez klienta,

- self service, czyli samoobsługa w oparciu o dostęp do określonych danych po podaniu identyfikatora w określonym miejscu drzewa IVR.

Innymi rozwiązaniami są dedykowane portale klienta, gdzie mamy dostęp (24/7) do swojego konta w sklepie internetowym czy systemie obsługi klienta.

7. Mierz zadowolenie klienta

Niezwykle ważne jest mierzenie satysfakcji klienta, z uwagi na to iż jest to jedna z głównych metod na poprawę ogólnej obsługi klienta i Naszej strategii marketingowej.

Jeśli korzystasz z systemu, który umożliwia zarządzanie relacjami z klientami, użyj funkcji które pozwolą na wypełnienie ankiet dotyczących zakończonej obsługi klienta lub wyślij wiadomość e-mail z dostępem do zewnętrznego systemu ankietowego. Możesz także wykorzystać inne kanały komunikacji takie jako Voice Mailing lub SMS.

Są to proste narzędzia, które dostarczają istotne informacje zwrotne stanowiące punkt odniesienia do poprawy jakości świadczonych usług.

Podsumowanie

Jeśli chcesz rozwijać swój biznes, pamiętaj aby zdobywać zaufanie klientów, świadcząc im usługi na najwyższym poziomie. Oczekiwania klientów rosną, konkurencja nie śpi i czeka na Twoich (niezadowolonych) klientów.

Wypełnij formularz i uzyskaj darmowy dostęp do Naszych rozwiązań

"Wdrożenie systemu ticketowego Debesis to jedna z kluczowych decyzji dotyczących obsługi klienta, którą podjęliśmy jako firma, a wsparcie było fantastyczne od pierwszego dnia współpracy i trwa do dnia dzisiejszego"

"Szczerze polecam firmę Debesis. W szczególności słowa uznania należą się Pani Magdzie Czaban, która z anielską cierpliwością wspólnie z nami dostosowywała dostępne rozwiązania pod nasze potrzeby, i służyła swoją radą. Dzięki!"

Michał Dworniczuk, Depilacja.pl

Bartłomiej Michalak, BestOkna

Tak, poproszę demo

Testuj za darmo rozwiązania

ułatwiające obsługę klienta!

Usprawnij i uporządkuj obsługę klienta

Obsługa klienta powinna być prosta i skuteczna, zacznij testować system ticketowy Debesis przez 7 dni za darmo aby zobaczyć jakie to działa w praktyce.

To narzędzie do efektywnej obsługi kampanii w call center w ruchu przychodzącym, wychodzącym oraz e-mail.

Pozwalają na szybkie uruchomienie infolinii wraz z systemem zapowiedzi IVR.

Telefonia internetowa dla firm VoIP w atrakcyjnych stawkach na telefony stacjonarne i komórkowe, ruch krajowy i zagraniczny.

Biznesowe i konsumenckie bazy danych. Ponad 20 000 000 rekordów z bazy b2c i 2 000 000 rekordów z bazy b2b. Wysoka jakość i gwarancja aktualności.

Systemy rejestracji i zarządzania zgłoszeniami z różnych kanałów komunikacji: telefon, email, formularz kontaktowy, czat czy SMS.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami na temat wydarzeń, nowych funkcjonalności czy ostatnich wdrożeń rozwiązań Debesis.

Zapoznaj się z aktualnymi cenami Naszych produktów i usług.

Zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wejdź na czat z Naszymi doradcami.

Debesis Sp. z o.o.

ul. Młynarska 39/4B

05-500 Piaseczno


+48 22 699 99 09

biuro@debesis.pl

Wsparcie techniczne

+48 22 699 99 00

helpdesk@debesis.pl


@ Copyright 2022 Debesis Sp. z o.o.